Cart
0

Sepetim

İade

Ürün tesliminden itibaren 14(ondört) gün içinde ürün iade (cayma) hakkına sahipsiniz.

Satın almış olduğunuz ürünün iade işlemi için; Ana Sayfamızın sağ üst köşesinde yer alan “Hesabım” butonuna tıklayarak, açılan sayfada “Sipariş İade Talebi” bölümünde ilgili alanların eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Talebiniz otomatik olarak bize ulaşacaktır. Yapılan değerlendirmenin sonucunu “Siparişlerim” bölümünden takip edebilirsiniz.

Para iadesi için; yapacağınız tüm ürün iadeleri, “LİMA DİZAYN İTH. İHR. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.” (LİMAZZİ ) Mağazası’nın tarafınıza gönderim yaptığı kargo şirketi aracılığı ile yapılmalıdır.

İade etmek istediğiniz ürünün iade kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Size teslimat yapan kargo firması aracılığıyla ile iade gönderimini yapmanız gerekir. Farklı kargo firmaları aracılığıyla gönderilen ürünler kabul edilmeyecektir.

Ürününüz depomuz tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası kontrol edilecektir.  İade işleminin onaylanması durumunda, “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.

İadenizin iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise, ilgili ürün, adresinize kargo ile gönderilecektir. Genel iade şartları aşağıda belirtilmektedir.

Ödeme şekli “Kredi Kartı” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; ödemeniz online olarak en kısa sürede kredi kartınıza yapılacaktır. Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilmektedir.

Ödeme şekli “Havale/EFT” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; bildirimde bulunduğunuz IBAN ve hesap numarasınıza paranız geri ödenir.

İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.

Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iade işlemleri, tarafınıza iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamaz.

İade edilmek istenilen ürünün faturası KDV mükellefi (fatura düzenleme mecburiyeti olan gerçek veya tüzel kişilere) adına düzenlenmiş ise, ürünü iade ederken, iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) düzenlenmelidir. Faturası, KDV mükelleflerine (fatura düzenleme mecburiyeti olan gerçek veya tüzel kişilere) düzenlenmiş siparişlerin iadeleri, İADE FATURASI düzenlenmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir:

  • İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
  • Ürünün hasarsız, tüm aksesuarları, sertifikaları ve faturasının tüm kopyaları ile gönderilmesi gerekir.
  • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
  • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (bütün kopyaları) göndermeniz gerekmektedir.

Değişim

Fatura tarihinden itibaren 30(otuz) gün içinde herhangi bir “LİMA DİZAYN İTH. İHR. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.” (LİMAZZİ ) mağazasında değişim kartı, faturanın aslı ile ürün değiştirme işlemi yapabilirsiniz. Fatura kurum, şirket adına düzenlenmiş ise tarafınızca iade faturası düzenlenmesi gerekmektedir.

Mağazalarımızda değiştirme işlemi aşağıdaki kurallara uygun olarak yapılmaktadır:

1.Fatura üzerindeki fiyat esas alınır.

2.Ürünün hasarsız ve kullanılmamış olması gerekmektedir.

3.Ürünle birlikte, kutu varsa özel ambalaj malzemeler ve aksesuarları mağazaya teslim edilmelidir.

Not: X işaretli ürünler outlet ürünüdür ve değiştirme işlemi yapılamaz.

Kırık, ayıplı, eksik ürün teslimatları, yanlış ürün gönderimleri.

  • Kırık, ayıplı, yanlış ürün gönderimleri ilgili siparişe ait faturanın arkası doldurularak, ürünlerin şirketimize gönderilmesi yoluyla işleme alınmaktadır.

İptal

Siparişinizi siparişlerim sayfasından iptal edebilirsiniz.

Online sipariş iptal etme işlemi siparişiniz kargoya verildi ise yapılamaz.

Ödediğiniz tutar 20 (yirmi) iş günü içinde kredi kartınıza iade edilir ya da banka hesabınıza yatırılır

X